26 czerwca 2015 r. po raz ostatni zabrzmiał dzwonek w gimnazjum dla 57 trzecioklasistów.Trzy lata minęły jak jeden dzień.
Dziś ostatnie pożegnania, ostatni uścisk rąk i świadomość, że w tym gronie raczej się już nie spotkamy. Uroczystość rozpoczęła się przepięknie wykonanym polonezem, do którego uczniów przygotowywał p. Arkadiusz Kipigroch. Pani dyrektor Alicja Śnietura w ciepłych słowach pożegnała trzecioklasistów i życzyła im wielu sukcesów w dalszym etapie edukacyjnym i trafnego planowania własnej drogi zawodowej. Z kolei przedstawiciele absolwentów podziękowali pani dyrektor i wójtowi gminy oraz wychowawcom za wsparcie i troskę oraz zapewnili o zachowaniu tych trzech lat w pamięci.

b_185_120_16777215_00_images_2015-06-26-koniec-roku3.jpgb_185_120_16777215_00_images_2015-06-26-koniec-roku5.jpgb_185_120_16777215_00_images_2015-06-26-koniec-roku6.jpg

 

Patrycja Skibińska w swojej piosence przekonywała, że życie to czas dokonywania nieustannych wyborów i życzyła wszystkim szczęśliwej drogi życiowej. W tym momencie nadszedł chyba najbardziej oczekiwany moment – wręczenie świadectw ukończenia szkoły, którego dokonała pani dyr. Alicja Śnietura. Cieszy fakt, iż wśród absolwentów są uczniowie, którzy kończą szkołę z wyróżnieniem – z klasy III A Michał Lemański  i Justyna Ostrowska ; z klasy III B Karolina Kupska ; z klasy III C Weronika Kędzia, Zuzanna Baranowska, Karolina Włodarczyk i Karolina Siatka.
Dwoje absolwentów uzyskało zaszczytny tytuł finalisty konkursów przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim: Michał Lemański został finalistą aż dwóch konkursów- z historii i z fizyki, natomiast Zuzanna Baranowska  została finalistką konkursu z języka polskiego. Warto również dodać, iż trzecioklasiści godnie reprezentowali szkołę w zawodach sportowych, powiatowych i międzyszkolnych konkursach tematycznych, zdobywając wysokie miejsca. Wszyscy ci uczniowie także otrzymali nagrody.

Miłą niespodzianką były wręczone po raz pierwszy z inicjatywy pani dyrektor listy gratulacyjne rodzicom uczniów kończących szkołę z wyróżnieniem i wspólne pamiątkowe zdjęcie.  Na zakończenie uroczystości głos zabrał p. Andrzej Modrzejewski, wójt gminy Czarnożyły, który życzył trzecioklasistom wielu dalszych sukcesów w nauce.

Jeszcze tylko ostatnie klasowe zdjęcia, kwiaty i podziękowania dla nauczycieli i … do zobaczenia. Trzecioklasistom życzymy dostania się do wybranych szkół.