Wczesnym rankiem, dnia 1 września, delegacja uczniów i nauczycieli naszej szkoły, na czele z panią dyrektor Alicją Śnietura, przybyła do Wielunia na uroczystości związane z 77 rocznicą wybuchu II wojny światowej.
O godz. 4.40 wspólnie z kombatantami, przedstawicielami władz państwowych i samorządowych oraz mieszkańcami Wielunia uczciliśmy pamięć tych mieszkańców miasta, którzy byli pierwszymi ofiarami niemieckiego ataku na Polskę w dniu 1 września 1939 roku.
Wspólnie z innymi delegacjami oddaliśmy hołd ofiarom II wojny światowej, składając symboliczną wiązankę biało - czerwonych kwiatów pod pomnikiem, gdzie kiedyś znajdował się szpital pw. Wszystkich Świętych. To właśnie tam spadły pierwsze bomby, które rozpoczęły II wojnę światową.
Uroczystości w Wieluniu były dla nas wszystkich bardzo ważną lekcją historii, która na zawsze pozostanie w naszej pamięci.