Dzień dobry, szkoło!
1 września po raz kolejny rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Przychodzimy pełni obaw, ale i nadziei. Na twarzach odświętnie ubranych uczniów wakacyjne wspomnienia mieszają się z niepokojem. Czy poradzimy sobie z czekającymi nas trudnościami, czy zdołamy rozwiązać nurtujące nas problemy? Czas pokaże…
Nowy rok przyniósł wiele zmian. Przede wszystkim mamy nowego dyrektora – panią Alicję Śnietura, której życzymy wiele sukcesów w pracy kierowniczej i dydaktycznej, owocnej współpracy z całą społecznością szkolną i satysfakcji zawodowej.
Na emeryturę odeszły: pani dyrektor Irena Mielczarek i pani Barbara Małyszka. Życzymy im udanego odpoczynku, ale mamy nadzieję, że o nas nie zapomną. Zmiany nastąpiły również w Gronie Pedagogicznym. Religii uczyć nas będzie nowy proboszcz parafii w Łagiewnikach, ksiądz Marcin Knaga.
Nowym opiekunem Samorządu Szkolnego został wybrany pan Artur Pasieka, któremu życzymy dużo zapału do pracy oraz efektywnej współpracy z uczniami. Wychowawcami klas pierwszych zostali: pani Aleksandra Myszor (IA) i pan Arkadiusz Kipigroch (IB). Mamy nadzieję, że pierwszoklasiści szybko zintegrują się ze społecznością szkolną, a wszyscy uczniowie będą pamiętać, iż Gimnazjum w Czarnożyłach to nasza szkoła! A to zobowiązuje!
Uroczystość inauguracji roku szkolnego 2014/2015 rozpoczęło wystąpienie pani dyrektor Alicji Śnietura, która życzyła wszystkim uczniom sukcesów na miarę swoich możliwości, a nauczycielom satysfakcji z dobrze wykonywanej pracy. Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Gminy, pan Henryk Marciniak, który w imieniu władz samorządowych oficjalnie przedstawił nowego dyrektora, wręczając akt nominacji na to stanowisko. Odbyła się również przygotowana przez Samorząd Szkolny pod kierunkiem nowego opiekuna humorystyczna część artystyczna ukazująca blaski i cienie zawodu nauczyciela.
Nie zapomnieliśmy również o tragicznej rocznicy rozpoczęcia II wojny światowej. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego udali się na cmentarz w Czarnożyłach, gdzie złożyli kwiaty i zapalili znicze na mogile obrońców ojczyzny.
Wszystkim wkraczającym w nowy rok szkolny ku rozwadze i przestrodze dedykujemy morał bajki, której autorem
jest Jean de La Fontaine:
„Rozumu nie zastąpią ładowne kieszenie, gorzej umieć za mało niżeli za wiele”